HYPOTÉKA S ÚROKEM, JAKÝ ZDE JEŠTĚ NEBYL

Tatra banka přináší hypotéku s nejnižším úrokem v historii již od 3,05 % a možností online konzultace v pohodlí domova.

Tatra banka snížila od 5. února úrokové sazby pro úvěry na bydlení (hypotéky, americké hypotéky a hypotéky pro mladé). Úrokové sazby se tak dostaly na absolutně nejnižší hodnoty ve 23leté historii banky. Hypotéku s dvouletou fixací můžete dokonce získat s rekordně nízkým úrokem již od 3,05%. „Index dostupnosti bydlení dosahuje historicky nejvyšší úrovně, což znamená, že bydlení je pro pracujícího člověka dostupnější než kdykoli předtím. Kombinace nízkých cen nemovitostí a nízkých hypotečních sazeb je důvod, proč očekáváme iv roce 2014 silnou poptávku po úvěrech na bydlení“, vysvětluje analytik Tatra banky Juraj Valachy.

Hypotéka pro mladé je v současnosti zřejmě nejvýhodnější úvěrový produkt na Slovensku. Během prvních pěti let splácení je zvýhodněna o 3 % na úrokové sazbě, kde 2 % dotuje stát a 1 % banka. V Tatra bance tak můžete získat úvěr na bydlení s úrokovou sazbou již od 0,05%. Zaujala vás hypotéka pro mladé, ale nevíte, jestli vám ji banka schválí? Hlavní je věk a příjem – zájemce nemůže být starší 35 let a nemůže mít za loňský rok hrubý měsíční příjem vyšší než 1 043,90 € (platí do 31. 3. 2014). Hodnotí se průměrná hrubá měsíční mzda žadatele za uplynulý kalendářní rok, jeho současný příjem může být i vyšší. Pokud o úvěr žádají dva žadatelé, platí dvojnásobná částka maximálního příjmu. Žadatelé o hypotéku se státním příspěvkem nemusí být manželé. Zákonem stanovené podmínky však musí splnit oba, přičemž příjem se posuzuje společně.

O možnostech hypotéky si můžete osobně popovídat se specialistou z banky, i když jste doma. Osobní rozhovor je u důležitých témat nejlepší forma komunikace. Obě strany umí okamžitě reagovat na diskusi. Jednou z takových důležitých témat v životě je i hypotéka. Jde přece o rozhodnutí na několik let. V každodenním spěchu může být pro mnohé obtížné najít si čas na návštěvu banky a osobní setkání s člověkem, který ví na otázky týkající se hypotéky relevantně odpovědět. Proto Tatra banka nabízí inovaci – online konzultaci s hypotečním specialistou. A to i formou video rozhovoru.

Jistě jste už léta zvyklí na různé online chaty nebo videohovor například přes Skype. Tato služba od Tatra banky je podobná, jen používá speciální komunikační kanál, protože jde o soukromé a důležité informace. Tomu, kdo se neumí vyznat v různých možnostech hypotéky a rád by si o tom promluvil, stačí zavolat na číslo 02/5919 1000 nebo 02/6866 1000. S hypotečním specialistou si domluvíte termín konzultace a zároveň vám poradí, jak nainstalovat aplikaci, přes kterou rozhovor proběhne.

Videohovor je standardně nastaven tak, že vy vidíte hypotečního specialistu, ale on vás ne. Ale klidně můžete zapnout také svoji webkameru. U videohovoru můžete kromě obličeje specialisty vidět i různé informace z jeho pracovní plochy, jako jsou grafy nebo jiné pomůcky. Pokud už jste klienty Tatra banky, hypoteční specialista může pracovat s vašimi konkrétními údaji a přesněji umí doporučit hypotéku podle vašich dosavadních finančních operací.

Další články autora